AKADEMINIS MOBILUMAS

Apibrėžtis

Mokslo ir studijų tarptautinio bendradarbiavimo kategorija, apibūdinanti studentų, dėstytojų ir mokslininkų tarptautinius mainus.

Pavyzdžiai

Skatinti akademinį mobilumą ir sudaryti sąlygas, kad studijoms į užsienio universitetus pagal akademinių mainų programas per metus išvyktų ne mažiau kaip 5% VDU dieninio skyriaus studentų ir 7% universiteto dėstytojų.
Europos švietimo taryba 1987 metais patvirtino „Erasmus“ programą, o akademinis mobilumas pripažintas aukštojo mokslo kokybės gerinimo ir atitinkamos akademinės ir socialinės patirties sklaidos Europoje priemone.
Studijų departamentui priklauso: Universitetinių studijų skyrius; Profesinių studijų skyrius; Akademinio mobilumo skyrius.
Būtent tada atsirado kertiniai dviejų pakopų studijų sistemos, laipsnių palyginamumo ir akademinio mobilumo principai, kurie vėliau buvo išsamiai išdėstyti Bolonijos proceso dokumentuose.
Aukštojo mokslo tarptautinės plėtros tendencijas geriausiai atspindi nuolat didėjanti pasaulyje aukštojo mokslo paklausa ir dėl to augantis tarptautinis akademinis mobilumas.

Dažnumas

  • akademinis mobilumas 7
  • akademinį mobilumą 4
  • akademiniam mobilumui 1
  •  
Bendrasis dažnumas: 12

Atitikmenys

Anglų k.: academic mobility

Vokiečių k.: Mobilität des Hochschulpersonals

Prancūzų k.: mobilité académique

Dalykinė sritis

mokslo ir studijų administravimas

Kolokatai

Kairieji kolokatai Dešinieji kolokatai
DEPARTAMENTOakademinio mobilumo 
NACIONALINIŲakademinio mobilumo 
PRIEMONĖakademiniam mobilumui 
 akademinio mobilumoSKYRIŲ
 akademiniam mobilumuiTARP
© Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras, 2013
| Joomla 3 Templates Joomlaskins