MOKSLO POPULIARINIMAS

Apibrėžtis

Žinių apie mokslą sklaida plačiojoje visuomenėje ne specialistams suprantama forma.

Pavyzdžiai

Kai kurie ekspertai siūlo paskatinti mokslininkus užsiimti mokslo populiarinimu suteikiant mokslo populiarinimo rezultatams (straipsniams, dalyvavimui TV ir radijo laidose, ir pan.) didesnį svorį vertinant mokslininko veiklą.
Jaunimas taip pat vertina mokslo populiarinimą per televizijos ir radijo laidas, knygas ir kitą patraukliai parašytą literatūrą apie mokslą.
Lietuvos periodinėje spaudoje labiausiai trūksta ne informacijos apie Lietuvos mokslą, bet klasikinio mokslo populiarinimo – visuomenei populiaria ir suprantama forma.
Šis pakilimas taip pat labai paskatino mokslo populiarinimą, nes daugelio organizacijų įstatuose (ar planuose) vienokia ar kitokia forma į tikslus ar uždavinius pakliūdavo mokslo populiarinimas.
Mokslo populiarinimas anglų kalba kitų valstybių mokslininkams siejamas su įprastais moksliniams žurnalams aukštais mokslo kūrinio (straipsnio) kokybės reikalavimais
Bus numatytos lėšos tyrėjų gebėjimų stiprinimui, mokslinių tyrimų infrastruktūros atnaujinimui, nacionalinių mokslo programų finansavimui, mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimui, mokslo tarptautiškumo skatinimui, mokslo populiarinimui ir pan.

Dažnumas

  • mokslo populiarinimą 9
  • mokslo populiarinimas 6
  • mokslo populiarinimo 3
  • mokslo populiarinimui 2
  • mokslo populiarinimu 1
  •  
Bendrasis dažnumas: 21

Atitikmenys

Anglų k.: promotion of science

Vokiečių k.: populärwissenschaftliche Literatur

Prancūzų k.: vulgarisation scientifique

Dalykinė sritis

mokslo komunikacija

Kolokatai

Kairieji kolokatai Dešinieji kolokatai
PASKATINOmokslo populiarinimą 
PAKLIŪDAVOmokslo populiarinimas 
© Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras, 2013
| Joomla 3 Templates Joomlaskins