MOKSLO STRAIPSNIS

Apibrėžtis

Straipsnis, paskelbtas mokslinėje spaudoje ir turintis konkrečioje mokslo kryptyje įprastą mokslinį aparatą bei atitinkantis kitus tos krypties moksliškumo kriterijus.

Pavyzdžiai

Mokslo straipsnis – straipsnis, paskelbtas mokslinėje spaudoje arba(ir) turintis konkrečioje mokslo kryptyje įprastą mokslinį aparatą (išnašas ar (ir) bibliografiją, ar (ir) formules, ar (ir) brėžinius, ar (ir) metodologijos aprašą, ar (ir) statistines lenteles ir pan.) ir atitinkantis toje mokslo kryptyje pripažįstamus moksliškumo kriterijus.
Mokslo straipsniai, publikuoti recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose (su ISSN ar ISBN indeksu).
Reikalavimai straipsnių kokybei siejami su recenzavimu (reikalaujama, kad visi leidinyje skelbiami mokslo straipsniai turi būti įvertinti ne mažiau kaip dviejų redakcinės kolegijos paskirtų recenzentų; bent vienas recenzentas turi būti ne redakcinės kolegijos narys) ir su referavimu tarptautiniuose referatyviniuose (bibliografiniuose) leidiniuose bei jų įtraukimu į tarptautines mokslo duomenų bazes, mokslo straipsnio formalia struktūra (mokslo straipsniuose turi būti suformuluotas mokslinių tyrimų tikslas, aptartas nagrinėjamos problemos ištirtumo laipsnis, aprašytas tyrimų metodas, pateikti ir aptarti tyrimų rezultatai, padarytos išvados, nurodyta naudotoji literatūra, straipsniai turi turėti išsamias santraukas lietuvių ir anglų kalbomis), mokslo straipsnio informacine dalimi (mokslo straipsnio metrikoje turi būti nurodytos straipsnio įteikimo leidinio redakcijai ir galutinio priėmimo publikavimui datos, autorių atstovaujamos institucijos, jų adresai, bent vieno iš autorių elektroninio pašto adresas, leidinio pavadinimas bei numeris, jo išleidimo metai).
Mokslo straipsnius turi recenzuoti mokslininkai, reguliariai skelbiantys savo mokslo darbus tarptautiniu mastu pripažintuose recenzuojamų straipsnių mokslo krypties leidiniuose.
Mokslo straipsniai, įtraukti į Mokslinės informacijos instituto Mokslo darbų sąrašą (ISI Proceedings) ir / ar publikuoti recenzuojamuose moksliniuose periodiniuose leidiniuose, įtrauktuose į tarptautines mokslo duomenų bazes, arba referuoti tarptautinėse mokslo duomenų bazėse.
Mokslo straipsniai kituose recenzuojamuose periodiniuose, tęstiniuose ar vienkartiniuose moksliniuose leidiniuose, neįtrauktuose į tarptautines mokslo duomenų bazes, ir / ar nereferuoti tarptautinėse mokslo duomenų bazėse.
Kiti mokslo straipsniai, publikuoti moksliniuose periodiniuose leidiniuose (su ISSN indeksu), įtrauktuose į tarptautines mokslo duomenų bazes arba į svarbiausių mokslinės literatūros leidyklų, išvardytų šios metodikos priede, internetinius katalogus.
Asmeninės neturtinės teisės į mokslo kūrinius (mokslo straipsnius, vadovėlius, metodines mokymo priemones) ir kitus intelektinės veiklos rezultatus priklauso autoriui, o turtines teises autorius be mokslo ir studijų institucijų žinios gali perduoti (suteikti) trečiajam asmeniui, jei turtinės teisės nepriklauso mokslo ir studijų institucijai pagal sutartis ir (arba) vidinius teisės aktus.

Dažnumas

  • mokslo straipsniai 23
  • mokslo straipsnius 13
  • mokslo straipsniuose 3
  • mokslo straipsnis 1
  • mokslo straipsniais 1
  • mokslo straipsnių 1
Bendrasis dažnumas: 42

Atitikmenys

Anglų k.: research paper, scientific paper

Vokiečių k.: wissenschaftliche Publikation

Prancūzų k.: article scientifique

Dalykinė sritis

mokslo komunikacija

Kolokatai

Kairieji kolokatai Dešinieji kolokatai
(mokslo) DARBAImokslo straipsniai 
 mokslo straipsniaiYRA
 mokslo straipsniaiKITUOSE
© Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras, 2013
| Joomla 3 Templates Joomlaskins