Apie terminų apibrėžtis

Projekte „Švietimo ir mokslo terminų automatinis identifikavimas“ (ŠIMTAI 2), kurio vienas iš rezultatų yra švietimo ir mokslo terminų žodynas, siekta pritaikyti tekstynų lingvistikos metodus automatizuojant terminų nustatymą, terminų apibrėžimą. Iš tekstyno pusiau automatiškai buvo išrinkti duomenys, kuriais remiantis buvo formuluojamos terminų apibrėžtys, parenkami tipiškiausi to termino vartosenos pavyzdžiai. Ne visi analizuoti terminai pateko į žodyną, nes pastebėta, kad kai kuriems terminams apibrėžti nepakako pusiau automatiškai iš švietimo ir mokslo tekstyno nustatytų duomenų arba tie duomenys buvo neišsamūs. Atkreiptinas dėmesys, kad žodyne pateiktų terminų apibrėžtys suformuluotos remiantis būtent tekstyno duomenimis, todėl gali šiek tiek skirtis nuo įprastos vartosenos, nuo kituose šaltiniuose pateiktų apibrėžčių.